AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 14:55
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MURATPASA HAVA DURUMU
MURATPASA
 
Muratpaşa Muhtar Evlerini Açtı
 
Muratpaşa Muhtar Evlerini Açtı
 
 
Muratpaşa Belediyesi Antalya’da bir ilk olan ve sayısı 41’e ulaşan Muhtar Evleri’nin toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Çağlayan Mahallesi Muhtar Evi’nde gerçekleşen toplu açılış törenineMuratpaşa Kaymakamı Cevdet Can, MuratpaşaBelediye Başkanı Süleyman Evcilmen, CHPAntalya eski Milletveki Tuncay Ercenk, CHPMuratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, CHPMuratpaşa İlçe Kadın Kolları Başkanı Feryal Tezcan, Meclis Üyeleri ve Muratpaşa Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan katıldı.

10 MUHTAR EVİ AÇILDI
Yapımı tamamlanan 10 Muhtar Evi’nin hizmete girdiği açılış töreni, Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisiyle başladı.

Muhtar Evleri hizmetiyle bir ilke imza atanMuratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’e teşekkür eden Çağlayan Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, “30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimler çok önem arz etmektedir. Birliğimizi ve düzenimizi bozmaya çalışanlara karşı, el ele vererek demokrasimize, cumhuriyetimize, Atatürk İlke ve inkılaplarına ve ay yıldızlı bayrağımıza sahip çıkacağız” dedi.

Güzeloluk Muhtarı İzzet AK, Kışla Muhtarı Lütfiye Horzum, Meydankavağı Muhtarı Mehmet Budaklı,Muratpaşa Muhtarı İsmail Tacir, Şirinyalı Muhtarı Hakan Kurt, Tahılpazarı Muhtarı Bayram Korkmaz, Tarım Muhtarı Veli Can desteği nedeniyle Başkan Evcilmen’e teşekkür etti.

BİRLİKTE YÖNETİYORUZ
Muratpaşa’nın 56 mahallesinin Türkiye’nin birçok ilinden ve ilçesinden büyük olduğunu kaydeden Başkan Evcilmen, “Bizim muhtarlarımız büyük nüfuslara hizmet götürmekte ve o mahallenin sorunlarını çözmeye yönelik çaba sarf etmekteler. Onların bana koydukları katkı benim onlara gösterdiğim sevgi ve saygı bu kentin gelişimine, Antalyamızın dünyada ve Türkiye’de tanıtımına doğrudan katkı koymuştur. Ben yaşıtlarımı arkadaş, büyüklerimi ağabey olarak görüyor, küçüklerime de ben ağabeylik yapıyorum. Birlikte yöneten, birlikte üreten, birlikte hizmet veren bir anlayışı bugünlere taşıdık” diye konuştu.

PROJE FABRİKASI
2009 yerel seçimlerinde Muratpaşalı muhtarlara verdiği sözü hatırlatan Başkan Evcilmen, “Bundan önce açtıklarımızla ve yapımını hızlandırdığımız Muhtar Evlerimizle toplam 41 muhtarlık binamızı bitirmiş oluyoruz. Bina yapamadığımız mahallelerimizin10’u plansız bölgede, 5 sit alanında bulunuyor. Böylelikle 2009 yılı yerel seçim kampanyasında verdiğimiz sözü de yerine getirmiş oluyoruz. Her hafta bir açılış gerçekleştirme geleneğine devam ediyoruz. 7 günde bir proje yapma geleneğimizi sürdürüyoruz. Proje fabrikası geleneğimizden ödün vermiyoruz” dedi.

MAKRO PROJELER AÇILMAYA HAZIR
Açılışı yapılan projelerin son 11 ayda yapıldığına dikkat çeken Başkan Evcilmen, “Yakın zamanda makro projelerimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Bunlar 40 park, doğrudan esnafa katkı koyan bir hizmet olan Sinan Mahallesi Açık AVM, Çağlayan Kapalı Salonu, Park Bahçeler Müdürlüğü Hizmet Binası, TUBİM Projesi, Üçgen Mahallesi Giritli Evi, Soğuksu Mahallesi Emekliler Kahvesi, Meltem Balık Pazarı, Tam Olimpik Yüzme Havuzu. Biz bu kadar projeyi defalarca söylemeye devam edeceğim için yine söylüyorum. Oturarak gerçekleştiriyorum. Alakadarlardan da özür diliyorum.”
BURADA İYİ YÖNETİM VAR
Muratpaşa Kaymakamı Cevdet Can ise demokrasinin beşiği olan mahallere yapılan hizmetten dolayı gurur duyduğunu söyledi.

Can, “İyi yönetimin tarifi 2K, 2G Kaliteli olacak kapasiteyi artıracaksınız. Kendinize güveneceksiniz ve gülümseyeceksiniz. Muhtarlarımıza bakıyorum yüzleri gülüyor. Demek ki burada iyi yönetim var o yüzden emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların sonunda Muratpaşa İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Akçan tüm muhtar adına Başkan Evcilmen’e teşekkür plaketi verdi. Başkan Evcilmen, Muratpaşalı muhtarlar ve tüm davetliler konuşmaların ardından açılış kurdelesini birlikte kesti.
 
 
07 Aralık 2013 Cumartesi - 09:15
8318 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com