AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 16:00
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MURATPASA HAVA DURUMU
MURATPASA
 
BAŞARI KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ YAĞLI BOYA RESİM SERGİSİNDE
 
Başarı Koleji Akrilik Boya Resim Kulübü öğrencileri, Gazipaşa ilçesinde yaşayan ve Sessiz Ressam olarak tanınan işitme ve konuşma engelli Ressam Halit Şahiner’in Manavgat’ta açmış olduğu resim sergisini gezdiler.
 
 
Başarı Koleji Akrilik Boya Resim Kulübü öğrencileri, Gazipaşa ilçesinde yaşayan ve Sessiz Ressam olarak tanınan işitme ve konuşma engelli Ressam Halit Şahiner’in Manavgat’ta açmış olduğu resim sergisini gezdiler.
Başarı Koleji Resim öğretmeni Adil Yerli; 27 adet yağlı boya tablodan oluşan resim sergisinde sergilenen eserlerin akademik eğitim almadan ortaya çıkarılmasının sanatçının azmini ortaya koyduğunu dile getirdi.
Gazipaşa ilçesinde tarımla uğraşan ve Sessiz Ressam olarak tanınan işitme ve konuşma engelli Ressam Halit Şahiner’in Manavgat’ta açmış olduğu 27 adet yağlı boya tablodan oluşan resim sergisi ziyaretçilerden büyük beğeni topladı. Cumhuriyet Meydanı Sergi alanındaki sergiyi Manavgat kaymakamı Emir Osman Bulgurlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda insan ziyaret etti.
Resim Sergisinin ziyaretçileri arasında Başarı Koleji Akrilik boya Resim Kulübü öğrencileri de yer aldı. Resim öğretmenleri Adil Yerli ile birlikte sergiye gelen öğrenciler, eserleri en ince ayrıntılarına kadar inceleyerek yapılışı hakkında bilgi aldılar.
Resim öğretmeni Adil Yerli, Ressam Halit Şahiner’in sergisinin öğrencileri üzerinde olumlu izlenimler bıraktığını belirterek “ressam tam bir izlenimci. Yer figüranları çalışmalarında daha ağırlıklı. İki tane modern sanatçılardan -miro- yararlanarak çalışma yapmış. Akrilik boya Resim Kulübü öğrencilerimiz akademik bir eğitim almadan böyle çalışmalar yapan azimli bir sanatçıyla tanıştılar. En çok mağara önündeki deniz kızı, önde atlar, arkada dağlar olan çalışmalar dikkatlerini çekti.Öğrencilerimizin dikkatini çeken bir başka eserde örtü içindeki buğdayı sokulanla döven yerel kıyafetli kadınlar oldu. Bu serginin Manavgat’ta açılmasında emeği geçen başta Manavgat Kaymakamlığı Engelli Koordinatörü ve İşitme Engelli Tercümanı Guddusi Aydın olmak üzere herkese öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Sanıtçımızı güzel eserleri için kutluyor bundan sonraki sanat yaşamında başarılar diliyorum” dedi.
 
 
13 Aralık 2013 Cuma - 12:06
8706 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com