AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 15:08
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MURATPASA HAVA DURUMU
MURATPASA
 
Tapu beklerken arsalarından oldular
 
Muratpaşa ilçesindeki 56 mahalleden biri olan Kızılarık mahallesinde ilginç olaylar yaşanıyor. Bölgede tapu bulunmazken 60-65 yıldır vergilerini ödedikleri arazilerin tapusunu beklerken arazileri ellerinden alındı.
 
 
Muratpaşa ilçesindeki 56 mahalleden biri olan Kızılarık mahallesinde ilginç olaylar yaşanıyor. Bölgede tapu bulunmazken 60-65 yıldır vergilerini ödedikleri arazilerin tapusunu beklerken arazileri ellerinden alındı.
Tapu dağıtıyorum diyerek insanlara hisselendirerek tapu dağıttığını iddia eden Muratpaşa Belediyesi bu kez tapu bekleyen vatandaşların elinden arazisini aldı. Antalya’nın en eski mahallelerinden olan Kızılarık mahallesinde oturan Selvi Serdar ve Fatma Kaya isimli vatandaşlar 60-65 yıldır vergilerini ödedikleri arazilerin tapusu beklerken arazileri ellerinden alındı. Serdar ve Kaya, yıllarca vergilerini ödedikleri arazinin ellerinden alındığını İstanbul merkezli ve Antalya merkezli firmaların arazilerine inşaat yapmak istediklerinde öğrendiler.

FATMA KAYA: BENİ BELEDİYEDEN KOVDULAR

Mağdur vatandaş Fatma Kaya, arsanın üzerine yapılan binanın kendi evine giden yolu dahi kapattığını dile getirirken “Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen bizlerden habersiz yıllarca vergisini verdiğimiz arsalarımızı elimizden almış. Bir gün bir firma çıkıp geldi teme atmak istedi. Bizde siz kimden izin aldınız da bu alana temel atıyorsunuz diye sorduğumuzda kendilerinin arsayı belediyeden satın aldıklarını söylediler. Burası bize atalarımızdan kaldı. Bilgi almak için belediyeye gittiğimizde ise bizi kovaladılar. Bizler tapu bekliyorduk. Şimdi arsamızdan da olduk. Az ileride belediyede çalışan biri var ama ona tapu verildi. Biz bunun altında bişey aramadık ama ona tapu verilip bizim arsalarımız elimizden alınınca ister istemez insanın aklına farklı şeyler geliyor. Biz sadece hakkımızı istiyoruz” dedi.

SELVİ SERDAR: GEZİ PARKÇILARI AĞAÇLARIMI KORUSUN

Yıllarca vergisini öderken tapu beklediği halde arsası elinden alınan Selvi Serdar ise “65 Yıldır buranın vergisini biz ödüyoruz ama birgün biri çıkıyor burası bizim diyor. O zaman benden neden vergi alındı? Ben buraya ağaç diktim. Yıllarca ağaçların büyümesini bekledim. Şimdi bu ağaçlar ne olacak? İnşaat firması gelecek ağaçları kesecek. Gezi Parkı olayları ağaç kesiliyor diye çıkmadı mı? Şimdi benim yetiştirdiğim ağaçlar kesilmek isteniyor. Peki nerede şimdi Gezi Parkı eylemcileri ve çevreciler? Biz mağdur edildik. Arsalarımız bizlere sorulmadan elimizden alındı” ifadelerini kullandı.

 
 
21 Aralık 2013 Cumartesi - 20:43
8765 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com