AnasayfaFirma Rehberi Hal RehberiSeri ilan Foto Galeri Web TV RssYazarlarE-GazeteWebmailİletişim 22 Ekim 2018 Pazartesi 15:07
İLÇE BİLGİSİ RESMİ KURUMLARBELEDİYEMAHALLELEREĞİTİM SAĞLIKHAL FİYATIESNAFLARIMIZ
MURATPASA HAVA DURUMU
MURATPASA
 
Babalar da Hamileliği Tattı
 
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin halk eğitim ve sağlığına verdiği önem doğrultusunda düzenlediği Gebe Okulunda baba adayları karınlarına koydukları balonla hamileliğin zorluklarına tanık oldu.
 
 
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin halk eğitim ve sağlığına verdiği önem doğrultusunda düzenlediği Gebe Okulu, geçtiğimiz hafta renkli görüntülere sahne oldu. Derse gelen anne ve baba adaylarının rol aldığı oyunda, baba adayları karınlarına koydukları balonla hamileliğin zorluklarına tanık oldu.
Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nin düzenlediği Gebe Okulu, 3. döneminde farklı bir uygulamaya imza attı. Ebeveyn olmaya hazırlanan anne ve baba adaylarının rol aldığı oyunda çiftler, birbirlerinin yerine geçti.

“DERSLER HEM EĞİTİCİ HEM DE ÖĞRETİCİ”

Doğum öncesi ve sonrası yaşanılan sıkıntıların konu edinildiği oyunda çiftlerin birbirlerini daha iyi anladıklarını söyleyen Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Gebe Okulu Eğitmeni Ayten Çelik, herkesin bu eğitimlere katılması gerektiğini belirtti. Çelik, “Dersler hem keyifli hem de öğretici. Eğitimlere, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı’nın yanı sıra kadın hastalıkları konusunda da uzman doktorlar katılıyor. Ders programı kapsamında gebeleri takip edecek olan bir diyetisyen de kilo takibi ve kontrolü konusunda anne adaylarına rehberlik ediyor” dedi.

“ANNE ADAYININ İHTİYAÇ DUYDUĞU HERŞEY”

Diyabet eğitim hemşiresi tarafından gebelerin kan şekerinin takip edilerek, eğitim verilmesinin yanında, anestezi hekimleri tarafından da doğum anestezisine yönelik bilgilendirmelerin anne ve baba adaylarına yapıldığına vurgu yapan Çelik sözlerine şöyle devam etti: “Egzersizler yaptırarak anne adaylarının doğuma hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz. Doğuma hazırlık, uygulamalı yenidoğan bebek bakımı, lohusalık, gebelik sonrası beslenme gibi bir anne adayının ihtiyaç duyduğu her konu, Gebe Okulu’nun dersleri arasında yer alıyor.
 
 
29 Nisan 2014 Salı - 15:20
8602 Kere Okundu

2010 - 2013 © batiakdeniz.com Tüm Hakları Saklıdır. Hiç bir bilgi ve resim kaynak gösterilmeden kopyalanamaz. yazılım : webustasi.com